Neoficiální stránky Hasičského záchranného sboru společnosti Teva Czech Industries s.r.o
Fire Department of TEVA

Fire rescue service unit of company TEVA CZECH INDUSTRIES s.r.o. ( FRS TCI) Is situated near city Opava. FRS TCI protects life, health of emloyees and property of Teva. Firefighters of FRS TCI work in 4 shift.

O společnosti TEVA Teva Czech Industries s.r.o

Společnost TEVA Teva Czech Industries s.r.oo., dříve známá jako Galena, je významným farmaceutickým výrobcem s velmi dlouhou historií. Její sídlo se nachází na severovýchodě České republiky v Opavě-Komárově.

Produkty splňují uznávané standardy kvality a jsou exportovány do řady zemí celého světa, včetně USA a západní Evropy. Na úspěších společnosti
a plnění náročných cílů se podílí více než 850 zaměstnanců. V r. 2006 se společnost stala součástí nadnárodní skupiny Teva

TechnickýpPopis našeho prvního výjezdového vozu Mercedes Benz Atego CAS -20.

Rychlé odkazy:

. Aktualizace : 1.9.2012

Hasičské záchranné sbory podniku jsou jednotky požární ochrany, zřizované právnickými osobami nebo podnikajícími fyzickými osobami, které provozují činnosti se zvýšeným nebo s vysokým požárním nebezpečím, a činnost v těchto jednotkách vykonávají zaměstnanci právnických osob nebo podnikajících fyzických osob jako své povolání v pracovním poměru.

Službu v jednotce hasičského záchranného sboru podniku (dále jen "HZS podniku") vykonávají zaměstnanci HZS podniku, jejichž pracovně právní vztah se řídí zákonem č. 262/2006 Sb., zákoníkem práce, ve znění pozdějších předpisů. Zaměstnanci, obdobně jako příslušníci, mohou mít dobu služby rozvrženu rovnoměrně nebo nerovnoměrně.

Nerovnoměrně rozvržená doba služby zaměstnanců je zpravidla organizována na 4 směny, které jsou označovány A, B, C, D. Směna zabezpečuje nepřetržitou připravenost jednotky HZS podniku po dobu 12 hodin. Střídání směn probíhá zpravidla v 6.00 hodin (tzv. ranní směna) a v 18.00 hodin (tzv. noční směna). Směna se dělí na 11 hodin výkonu služby a 1 hodinu nařízené pohotovosti v místě výkonu služby, přičemž nařízenou pohotovostí jsou přestávky na jídlo a oddech. Zaměstnanci pracují v různých pracovních cyklech, např. 1den ranní směna - 1 den noční směna - 2 dny mezisměnového volna; 2 dny ranní směna - 2 dny noční směna - 4 dny mezisměnového volna, apod.

Organizace směny je obdobná jako u jednotky HZS kraje, pouze s tím rozdílem, že početní stavy směny se stanovují s ohledem na míru požárního nebezpečí areálu podniku, resp. technologie.

©2009 HZS Teva Toto jsou neoficiální stránky Hasičského záchranného sboru společnosti.